Nátěr do sprchového koutu

Prosím o radu co by se dalo použít , jako nátěr do sprchového koutu , jako podkladní i vrchní konečný nátěr. mám představu , že by se sprchový kout nekachličkoval , ale natřel vhodným nátěrem , který by stačil jako konečná úprava povrchu. mám velmi špatné zkušenosti se spárami mezi kachličkami , kde vzniká plíseň a potom není jiné cesty než je vybourat. prosím poraďte. děkuji radek zacha

Re: nátěr do sprchového koutu

Pavel Janků

 osobně si myslím, že pro sprchový kout jsou kachličky nebo jiný materiál určený do tohoto prostředí nejlepším řešením. spáry se dají ošetřit proti plísním. nicméně můžete použít silikonovou fasádní barvu barlet silikon. provádí se penetrace + dvě vrstvy barvy. musím však upozornit, že výskyt plísní tímto není trvale vyřešen, bude záležet na konkrétních podmínkách a ty jsou v případě sprchového koutu pro růst plísní téměř odeální.

Pavel Janků

Tel.: +420 516 474 211
Mobil: +420 724 234 400

Re: nátěr do sprchového koutu

Richard Dener

souhlasím se stanoviskem kolegy z telurie a rovněž považuji obklad za nejhodnější do podmínek sprchového koutu.navíc lze spáry rozměrově minimalizovat a existuje řada protiplísňových přípravků, které lze aplikovat i  preventivně.  pokud se týká případného nátěru,  lze použít i epoxidové dvousložkové nátěrové hmoty epolex, které mají dobrou mechanickou odolnost, jsou dostatečně tvrdé a velmi dobře odolávají vodě. nátěr je dobře omyvatelný. vhodný je epoxidový lak s 1300 pro penetraci a lesklý epoxidový email s 2321 epolex pro vrchní nátěr ve 2-3 vrstvách. úspěšnost celého nátěrového systému bude závislá na stavu podkladu, stěn, které musí být naprosto suché, očištěny od všech zbytků předchozích nátěrů ( malby ? ) a nepřilnutých částí, podklad musí pevný, soudržný.dále je nutná důkladná penetrace podkladu,co nejhlouběji zpevnit vrchní vrstvu omítky ( štuku ) a zajistit dobrou přilnavost nátěru.  považuji za  potřebné upozornit, že ani nátěr nezabrání případnému vzniku plísní v méně přístupných místech  ( rohy, podlaha ?) s trvalou vlhkostí.